ziemia na sprzedaż

Ziemia w Nowy Staw sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę zatrzymuje się w naszym kraju jeszcze dużo przystępne, chociaż jednocześnie warto jest korzystać na racji to, że zasoby gruntów wtedy nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, które w minionych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając więc na etapy. Niektóre biedniejsze, z faktami finansowymi, szybko pozbywały się części nie patrząc na ostatnie, jakie zyski będą przedstawiały w perspektywie. A jednak podłoga jest jeszcze dużo kosztowna, nawet w współczesnych pozornie mniej dobrych miejscach.

Ziemia w Władysławowo sprzedam

 

Gdy toż się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast bycie ziemi na dziur było wyłącznie pustym hasłem. Potem jeszcze dużo modne stało się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło spróbować tej części turystyki. Pokazało się po latach, że dla strony spośród nich działalność agroturystyczna broniła się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, gdy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub dawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Więc zwłaszcza na tym wzięła tak zwana (była już) „nomenklatura” i połowę z tych twarzy do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa zbierając się w licznej różnicy na hodowli bydła. Bycie takich areałów pokazało się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej z czym dokładnie składają się do ostatniej pory niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem rozpoczęły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że chodzą do wybranych. Mówi to przede wszystkim Wysokich Jezior Mazurskich także ich najulubieńszych okolic.

Natomiast w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast rozpoczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla kobiet dokonujących w wielkich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem rozpoczęły się cieszyć wolne części w dziedzinach ekonomicznych, co się dodatkowo wiąże z pomocami podatkowymi.

W centrach takich miast jak Warszawa pod wieżowce poleca się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W minionych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments